איך מכינים קוקטייל מרגריטה

 קוקטייל המרגריטה דומה קצת לקינוח טירמיסו האיטלקי. ישנם סיפורים רבים ושונים על איך זה הומצא ועל ידי מי! ואין אפילו הסכמה כיצד נוצר שם הקוקטייל.

על דבר אחד יש הסכמה? שזה אחד הקוקטיילים האהובים והמוכרים בעולם .

אז מהי מרגריטה? זה תמיד כולל שלושה מרכיבים: טקילה, ליקר תפוזים ומיץ ליים. היחסים הספציפיים עשויים להשתנות, כמו גם השימוש במלח על שפת הכוס, הכללת סירופ פשוט או סוג ממתיק כלשהו, ​​והאם הוא מטלטל ומוגש “למעלה” או מעורבב ומוגש קפוא. אך יסודות המשקה נותרים נאמנים למקורותיו.


But there’s booze in the blender
And soon it will render
That frozen concoction that helps me hang on…
-Jimmy Buffett


מקורות הקוקטייל ימרגריטה

בין ההסברים הרבים לשמה ולמקורותיה של המרגריטה ניתן למנות את העובדה ש”מרגריטה “היא המילה ל”דייזי” בספרדית. קוקטיילים “דייזי” היו קיימים כבר במקסיקו בשנות ה -30, כאשר חושבים שהמרגריטה הומצאה. קוקטיילים דייזי כללו רוח, ליקר וצורת הדרים כלשהי. אז השימוש של מרגריטה בטקילה, ליקר תפוזים ומיץ ליים הופך אותה למעין בת דודה לקוקטיילים החינניים הפופולאריים.

אם המרגריטה אכן מקורה בשנות ה -30, ישנם שני אנשים שבדרך כלל מקבלים קרדיט. האחד הוא קרלוס “דני” הררה, שחושבים שהמציא את המרגריטה במסעדתו שבין טיחואנה לרוזריטו. השני הוא פרנסיסקו “פאנצ’ו” מוראלס, שאומרים כי המציא אותו בבר טומי פלייס ביוארז בשנת 1942.

מרכיבים לקוקטייל מרגריטה

אם אתם מכינים קוקטייל עם מעט מרכיבים בלבד, שימוש בטובים יניב כמובן את התוצאה הטובה ביותר. אין כלל באיזה סוג טקילה להשתמש. אבל אם אתה משתמש בטקילה מתקדמת יותר כמו רפוזדו או אנז’ו , תקבל קוקטייל חלק יותר.

באופן דומה, סוג הליקר הכתום יכול להשתנות. בעוד Cointreau ו- Grand Marnier הם שני ליקרים כתומים של מותגי שם שמשתמשים בהם לעתים קרובות, כל מותג של שניות משולשות יעבוד. חלק מהליקרים מתוקים יותר מאחרים, וזה בתוספת הכמות בה אתה משתמש ישנה את טעם הקוקטייל.

ליים מוכנים לשימוש במהלך שיעור בישול עם TIK.אמנם פופולרי להשתמש במיקסרים של מרגריטה או בתרכיז לימודי להכנת הקוקטייל, אך אין ספק כי השימוש במיץ ליים סחוט טרי עדיף ויותר בהתאם למתכונים המקוריים. לא לוקח הרבה זמן למיץ כמה לימונים, אז נסו זאת בפעם הבאה שאתם מערבבים מנה של מרגריטות! אתה יכול להשתמש בסידים רגילים (המכונים גם ליים פרסיים), או לנסות Key Limes (ליים מקסיקניים). תמצא שהטעם ישתנה מעט תלוי בו אתה משתמש.

כמובן, אתה יכול גם להשתמש במרכיבים לא מסורתיים. דוגמאות לכך הן סוגים שונים של מיצי פירות – חלקם אפילו לא הדרים – ליקרים שונים, טקילות בטעמים, המשתמשים במזק במקום טקילה, מוסיפים מלח בטעם או סוכר (או תערובת של שניהם) על שפת הכוס, ואפילו עשבי תיבול ו תבלינים!

קוקטייל מרגריטה טעים.מתכון מרגריטה קלאסי

מגישים: 1
זמן הכנה: 5 דקות

רכיבים:

  • 1 גר. טקילה רפוזדו
  • 1/2 עוז. משולש שניות או Cointreau
  • 1/2 עוז מיץ ליים סחוט טרי
  • טריז מלח וסיד לקישוט

הוראות:

1. שים את כל המרכיבים בשייקר קוקטייל עם קרח, ומנער היטב לצינון.

2. מגישים “למעלה” במרגריטה עם מלח או כוס מרטיני ומקושטים עם טריז ליים.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *